Представники ДСНС України обмінювались досвідом із польськими колегами

Понад 20 курсантів та ад’юнктів  Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, представники територіальних підрозділів ДСНС України у Рівненській, Вінницькій областях й Криму взяли участь у міжнародному проекті, який реалізується в рамках співпраці Львівського навчального закладу та  Центральної школи Державної пожежної охорони м. Ченстохова (Республіка Польща).
Учасники проекту переймали досвід польських колег у принципах організації деконтамінації внаслідок хімічно-екологічних загроз в масових випадках, використання спеціального медичного обладнання, тактика дій при хімічних аваріях. На практиці було відпрацьовано використання особистих засобів захисту дихальних шляхів, було розглянуто причини та наслідки хімічних речовин, їх вплив на навколишнє середовище та живі організми. Для української делегації були представлені новітні контрольно-вимірювальні засоби та обладнання для виявлення небезпечних речовин. У рамках проекту було розглянуто проблеми, перспективи та розвиток методів ліквідації надзвичайних ситуацій під час проведення масових заходів.
Речник ЛДУ БЖД Антон Крук зазначив: «Реалізація таких проектів передбачає інтеграцію української системи цивільного захисту у загальноєвропейський механізм забезпечення безпеки людини, адаптацію українських фахівців до спільної роботи з міжнародними системами безпеки, вироблення спільних методів та підходів до ліквідації різних надзвичайних ситуацій, особливо тих, які мають транскордонний характер. Така співпраця стала можливою завдяки тому, що Університет є членом Європейської асоціації ВНЗ, які працюють в галузі безпеки людини та фінансовій підтримці наших польських колег. Приємно й те, що до участі в проектах вдається залучати представників інших навчальних закладів та територіальних підрозділів ДСНС України. Вони зможуть здобути безцінний досвід підготовки фахівців та боротьби з надзвичайними ситуаціями».
Завдяки співпраці Львівського державного університету безпеки життєдіяльності з Міністерством закордонних справ Польщі, спорідненими начальними закладами у Варшаві, Ченстохові та Кракові, вдалося реалізувати більше 10 масштабних проектів в галузі безпеки людини. Це допомогло українським рятувальникам здобути не лише безцінний досвід, але й не менш коштовне та необхідне сучасне пожежно-рятувальне обладнання.