Українська Англійська

Ректор Університету взяв участь у засіданні Ради ректорів Львівщини

Версія для друку
Ректор Університету взяв участь у засіданні Ради ректорів Львівщини
Ректор Університету взяв участь у засіданні Ради ректорів Львівщини
     З вітальним словом до присутніх звернувся голова Ради ректорів Львівщини, ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Бобало та зупинився на питаннях і нових підходах по долі майбутньої нації, підтримці інтеграції. «Наша з Вами спільна мета одна - забезпечити розвиток системи вищої освіти, адаптації її до вимог сучасної відкритої ринкової економіки. Особливу увагу необхідно звернути на посилення наукового потенціалу і зовнішніх контактів освітніх та дослідницьких установ Львова. Академічні традиції Львівщини, її наукові та дослідницькі школи знані в світі. Багато науковців стажуються і працюють в провідних університетах та науково-дослідних центрах Європи.

     Питання комерціалізації значного інноваційного потенціалу Львівщини є пріоритетом стратегічного розвитку області, яка на сьогодні є одним з головних наукових та освітніх центрів України, де працює понад 80 наукових установ та підприємств (галузевий, академічний, вузівський та промисловий сектори), що володіють потужною базою, яка складає основу наукової інфраструктури регіону».

     Юрій Бобало відзначив позитивний досвід в цьому напрямку, вже напрацьованого Канадським Проектом розроблення та впровадження публічної політики на Львівщині, та підкреслив, що підготовлено Проект Регіональної програми інноваційного розвитку Львівської області на 2013-2015 роки, яка має на меті сприяння сталому економічному зростанню Львівської області через створення інституціональних та економічних передумов для активізації інноваційних процесів у малому та середньому підприємництві у Львівській області.

     У своєму виступі очільник області Віктор Шемчук закликав керівників всіх вищих навчальних закладів Львівщини працювати злагоджено заради спільної мети - виховання нової генерації дітей та молоді: «Сьогоднішня наша зустріч відбувається з метою налагодження конкретного діалогу щодо спільного бачення та підходу до забезпечення ефективного функціонування системи вищої освіти, якісного покращення підготовки фахівців з вищою освітою на рівні сучасних вимог та стандартів. Саме таке завдання визначене Національною стратегією розвитку в Україні на 2012-2021 роки. Адже тільки вказане, на моє переконання, дасть можливість Львівщині розвиватися як науковому та освітньому центру України.

     Львівською облдержадміністрацією з 2000 року запроваджена програма підтримки обдарованої студентської молоді. Зокрема, у 2012 році на реалізацію заходів щодо стимулювання обдарованої молоді та працівників наукових установ у 2012 році виплачено 1,514 млн. грн. Ми і надалі будемо підтримувати цю програму.

     Враховуючи одне із основних завдань Ради ректорів, а саме проведення експертної оцінки діяльності вищих навчальних закладів, вважаю за необхідне спільно впроваджувати виважену політику щодо формування мережі ВНЗ. Адже питання створення багатопрофільних університетів вимагає дотримуватись балансу інтересів. Необхідно врахувати важливість збереження унікальних таких вищих навчальних закладів як Львівська академія мистецтв, Львівська державна музична академія.

     Усі ми усвідомлюємо, що без зміцнення взаємозв'язків між підприємництвом та науково-дослідною сферою не можливий поступальний рух у розвитку потенціалу області».

     За його словами, Львівська область характеризується високим, на фоні України, науково-дослідним потенціалом. Область має значний науковий потенціал з точки зору кількості кандидатів та докторів наук та кількості наукових установ. Проте ще не достатньо проводиться робота щодо збільшення частки замовлень зі сторони іноземних інституцій на проведення науково-дослідних робіт, що може говорити про недостатнє значення наукових робіт, які ведуться в області.

     Основою моделі реалізації нової Програми інноваційного розвитку до 2015 року є конструктивний діалог усіх зацікавлених сторін та ефективне партнерство у трикутнику «влада-наука-промисловість.

      Міжнародне співробітництво ВНЗ Львова налагоджене, в основному, з країнами колишнього східного блоку, з особливим наголосом на Польщі. Слід докласти більше зусиль для встановлення зв'язків із провідними країнами світу. Знаковою подією в цьому контексті є проведення у Львові семінару «Зміцнення українсько-канадського партнерства у сфері вищої освіти», який забезпечив відповідним українським та канадським установам унікальний шанс відкрити нові можливості співробітництва, а також нові перспективи поглиблення існуючих відносин між вищими навчальними закладами. Необхідно скористатися з зацікавленості Канадського бюро міжнародної освіти у стимулюванні та розширенні зв'язків та партнерств між Канадою та Україною в галузі освіти.

      Львівська область - регіон високоосвічених людей, інноваційного потенціалу та технологічно розвинутих компаній. Необхідно відновити зв'язки між наукою, освітою та реальною економікою, запровадити системну підтримку інноваційних ініціатив вітчизняних та іноземних підприємств, розташованих на території Львівщини, розвивати дослідницький потенціал наукових та освітніх установ регіону, сприяти розвитку малих інноваційних фірм. Промисловість може і повинна стати основним джерелом фінансування дослідних розробок. А це вимагає від нас спільними зусиллями створити привабливий інвестиційний клімат в області для залучення іноземних інвестицій.

      «Окремо хочу зупинитись на сприянні забезпеченню однакових можливостей доступу молоді до освіти, зокрема тим молодим особам, які мають особливі освітні потреби. Перед засіданням я мав можливість ознайомитись з роботою «Ресурсного центру інформаційних технологій для людей з особливими потребами» Національного університету «Львівська політехніка». Напрошується один висновок - якомога швидше переймати досвід щодо розв'язання проблеми соціальної адаптації людей з особливими потребами.

      На завершення хочу наголосити на більш ширшому залученню активних студентів до суспільних та економічних перетворень в області. Позитивні кроки в цьому напрямку робляться. З 2012 року плануються кошти на фінансування курсових та дипломних робіт, результати яких будуть мати перспективу практичного використання в усіх сферах економіки області. Наше з Вами завдання допомогти у створенні інтелектуальних молодіжних центрів, які сприятимуть активізації участі молоді у суспільно-політичному та громадському житті області (робота у наукових радах, створення науково пізнавальних програм на телебаченні та радіо)», - зазначив Віктор Шемчук.

      Також відбувся діалог між ректорами вищих навчальних закладів Львівщини та губернатором області по питаннях розвитку злагодженої співпраці заради виховання нової генерації молоді.

      За словами заступника голови Ради ректорів Львівщини, ректора Львівського національного аграрного університету Володимира Снітинського, система освіти і рівень навчання спеціалістів в цілому по області достатньо високий. Однак система вищої освіти не є повністю модернізованою і адаптованою до вимог сучасної ринкової економіки та розвинутого інформаційного суспільства.

      «В цьому контексті перед нами постають наступні завдання: підтримувати академічні інституції в процесі їх інтеграції в міжнародну науково-освітню мережу співпраці та обміну; сприяти забезпеченню однакових можливостей доступу молоді до освіти та її умов у тих випадках, де цей принцип не працює; вдосконалити якість навчання, особливо в сферах найбільш важливих для пришвидшення модернізації економіки області фундаментальних наук, інженерії та ІТ-технологій і т.п.; забезпечення першого робочого місця для випускників вищих навчальних закладів; з метою заохочення студентів до активної участі в інвестиційних проектах області розвивати стипендіальні програми для особливо талановитої молоді», - розповів Володимир Снітинський.

      Ректор Львівського інституту економіки і туризму Ігор Бочан висловив пропозиції з підготовки спеціалістів у сфері надання послуг туризму Львівщини та їх подальшого працевлаштування, розвитку інфраструктури туризму так, як Львівська область - один із головних наукових та освітніх центрів України. Її академічний і науково-дослідний профіль, який включає ряд сучасних дисциплін, є багатим і різноманітним.

      Ректор Національного лісотехнічного університету Юрій Тунець висловив пропозиції по поліпшенню структури ЗНО для покращення рівня знань абітурієнта, а як наслідок - підготовка висококваліфікованих спеціалістів.

      На завершення заходу голова облдержадміністрації підсумував: «Я переконаний, що сьогоднішня зустріч стане потужним поштовхом щодо вирішення проблемних питань розвитку вищої освіти області і дасть можливість виробити конкретні завдання для розвитку Львівщини як наукового, так і освітнього центру України.

      Дякую усім керівникам вищих навчальних закладів за активну участь у суспільному житті області і впевнений, що ті завдання, які стоять перед нами, і які окреслені Президентом України В.Ф. Януковичем, з гідністю будуть виконані».

 

Додати коментар

 

Contact information:

Our address: 35, Kleparivska St., Lviv

Our telephones:

теl. (032) 233-32-40 – man on duty in University

теl./fax (032) 233-00-88 – office

Our e-mail:

[email protected]

University Post