У Львівському університеті БЖД ДСНС України перевірили готовність реагувати на техногенні катастрофи і природні лиха
«На засіданні РНБО Президент України Віктор Янукович наголосив на необхідності створення нової системи реагування на техногенні катастрофи і природні лиха, створення дієвого державного управління силами і засобами подолання наслідків природних лих, техногенних аварій і катастроф в умовах обмеженості ресурсів. Об'єднання функції Міністерства оборони та Державної служби з надзвичайних ситуацій, створено умови для збільшення можливостей захисту і порятунку громадян, відновлення роботи життєво важливих інфраструктурних об‘єктів», - зазначив М.Козяр.
Сьогодні фахівці та науковці Львівського державного університету безпеки життєдіяльності беруть активну участь у реформуванні системи цивільного захисту держави.
Відповідно до заходів щодо попередження можливого затоплення територій унаслідок повені і паводків у весняний період та ліквідації їх наслідків, захисту населення у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов'язаної з цими явищами, у навчальному закладі Держслужби з НС сформовано спеціальний рятувальний загін. До його складу увійшли досвідчені фахівці та курсанти університету, служба психологічного супроводу та медичного забезпечення, експертна група провідних науковців навчального закладу, які займаються питаннями екологічної та техногенної безпеки. Весь особовий склад та наявна в Університеті пожежно-рятувальна техніка приведені в стан готовності, а особовий склад забезпечений необхідними рятувальними засобами та спорядженням.
Фахівці та курсанти навчального закладу вже не раз демонстрували свою високу фаховість та професійність під час ліквідації масштабних надзвичайних ситуацій на території України.
М.Козяр також наголосив, що 27 березня під час засідання Кабінету Міністрів України Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських доповів Уряду про стан ліквідації наслідків складних погодних умов в окремих областях України та готовність рятувальних підрозділів до весняного водопілля. Значне загострення ситуації, досягнення небезпечних і дуже небезпечних відміток підтоплення територій з великою імовірністю очікуються в одинадцяти областях і м. Києві, зокрема у: Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Вінницькій, Київській, Чернігівській, Сумській та Одеській областях.
Додати коментар