Львівський державний університет безпеки життєдіяльності ДСНС України реалізував більше 10 масштабних міжнародних проектів (ВІДЕО)

З 2011 по 2013 рік, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності реалізував більше 10 масштабних міжнародних проектів в галузі безпеки людини. Вдалося налагодити співпрацю з більшістю країн Західної та Східної Європи. Підтвердженням цьому, стало визнання Львівського навчального закладу ДСНС України кращим з міжнародного співробітництва у сфері освіти і науки.

«Найбільше ми співпрацюємо із нашими сусідами – Польщею. Хороші стосунки у нас із Францією, Німеччиною, Австрією, Росією, Білорусією та іншими країнами. Курсанти та студенти проходять навчальну практику за кордоном. Науково-педагогічний персонал, курсанти та студенти є активними учасниками міжнародних науково-практичних конференцій, спільних навчань з реагування на надзвичайні ситуації. Така співпраця дає нам можливість переймати досвід європейських країн у реагуванні на надзвичайні ситуації та запобіганні їм, здійснювати обмін сучасними науково-технічними досягненнями», - розповідає прес-секретар ЛДУ БЖД ДСНС України Антон Крук.
Лише у минулому році Львівський державний університет безпеки життєдіяльності ДСНС України реалізував 6 міжнародних проектів у галузі безпеки людини. Зокрема, 24 січня, навчальний заклад з офіційним візитом відвідала Держсекретар у справах співробітництва в цілях розвитку та східної проблематики МЗС Республіки Польща Катажина Пелчинска-Наленч та Генеральний консул Польщі у Львові Ярослав Дрозд. Під час зустрічі з ректором університету Михайлом Козяром, були обговорені питання співпраці між Україною та Польщею у сфері цивільного захисту в 2013 році та відведено підсумки реалізації міжнародної співпраці в рамках масштабного проекту «Польська допомога».
     Антон Крук зазначив, що реалізація міжнародних проектів дозволила навчитися діяти спільно при різноманітних надзвичайних ситуаціях транскордонного характеру. До цієї співпраці вдалося залучити наших колег із територіальних підрозділів та навчальних закладів ДСНС України. «Польща ініціювала перед Євросоюзом гранд на близько 1 млн. гривень для нашого Університету. Цей гранд передбачає сучасне пожежно-рятувальне обладнання, спеціальний одяг, апарати для роботи у не придатному для диханні середовищі тощо. Ми використовуємо це спорядження у практичній підготовці наших курсантів»,- розповідає представник Університету.
Всі проекти передбачають інтеграцію української системи цивільного захисту у загальноєвропейський механізм забезпечення безпеки людини, адаптацію українських фахівців до спільної роботи з міжнародними системами безпеки, вироблення спільних методів та підходів до ліквідації різних надзвичайних ситуацій, особливо тих, які мають транскордонний характер. Така співпраця стала можливою завдяки тому, що Університет є членом Європейської асоціації ВНЗ, які працюють в галузі безпеки людини.  Реалізація цих проектів допоможе українським рятувальникам здобути не лише безцінний досвід, але й не менш коштовне та необхідне сучасне пожежно-рятувальне обладнання, яке допоможе рятувати людей у надзвичайних ситуаціях.