Збірна Університету виборола срібло у Чемпіонаті України з пошуково-рятувальних робіт

З 26 по 28 вересня 2012 року на базі Кіровоградської льотної академії національного авіаційного університету проходив Чемпіонат України з пошуково-рятувальних робіт З 26 по 28 вересня 2012 року на базі Кіровоградської льотної академії національного авіаційного університету проходив Чемпіонат України з пошуково-рятувальних робіт, присвячений Дню рятівника. Збірну команду рятувальників ЛДУ БЖД представляли: Любомир Кавецький, Юрій Швець, Василь Гроховчук, Наталія Корнійчук, Маша Островська, Ярослав Сторожук, Андрій Панасюк та Микола Хрипта. Дані змагання проводились з метою здобуття практичних навичок та умінь автономного виживання у природному середовищі при різних екстремальних ситуаціях, а також підвищення рівня практичної підготовки пошуку та рятування людей. Керівництво організацією та проведенням Чемпіонату здійснював організаційний комітет, до складу якого входили викладачі кафедри «Пошуку, рятування та авіаційної безпеки» льотної академії. Протягом трьох діб команди-учасники демонстрували вміння діяти в надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру; здатність до рятувальних дій із використанням альпіністського та аварійно-рятувального спорядження (рятування потерпілих з висотних будівель та з-під завалів); проведення пошуково-рятувальних робіт (орієнтування на місцевості в день і в ночі за допомогою карти та азимута); організації побуту в польових умовах (побудови тимчасового укриття, добування та води та їжі); надання першої долікарської допомоги постраждалим. У цілому змагання складались із трьох етапів: 1) маршрут виживання; 2) пошуково-рятувальні роботи; 3) медицина. За результатами Чемпіонату збірна команда ЛДУ БЖД зайняла ІІ-ге загально-командне місце.