Городецький В. ПРО ПРІОРИТЕТИ ДЕРЖНАГЛЯДУ В СФЕРІ ПОЖЕЖНОЇ І ТЕХНОГЕННОЇ БЕЗПЕКИ

Пожежна безпека.–2012.–№5.–ст.10-12.

Держава у світі одна - це бюрократичний інтернаціоналізм, а національні держави є його філіями з певними особливостями. Не більше і не менше. Так вважав талановитий Рональд Рейган. Якщо вести мову про цю сентенцію, скажімо, у площині цивільного захисту країн Євросоюзу, то вона не надто відрізняється. Чітко прописано, в якій ситуації, які сили буде задіяно на регіональному рівні, які модулі працюватимуть на міждержавному і які страхові механізми по кожному об'єкту можна застосувати. В останні роки й Україна наближає законодавче та нормативно-правове поле діяльності до таких норм. Скажімо, словосполучення «національний стандарт гармонізовано з європейським» став звичним у колах розробників таких документів. Як і поїздки працівників МНС, Держтехногенбезпеки та УкрНДІ тепер уже цивільного захисту до інших країн з метою вивчення досвіду функціонування та нормативно-правового забезпечення служб, які працюють у площині запобігання та реагування на надзвичайні ситуації. Якщо вести мову про наглядово-профілактичну складову пожежної та техногенної безпеки на рівні України як держави, то вагомим підсумком і наміром дій на майбутнє можна вважати доповідь на засіданні Кабінету Міністрів України Голови Державної інспекції техногенної безпеки України Ернеста Улинця. Саме у руслі сьогодення основних напрямків роботи Держтехногенбезпеки ...

• Пожежна безпека